Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik çalışması doğru grafik ve renklerle yapılmalıdır. Kurumsal kimlik oluşturmanın başlıca kurallarından biri firma yetkililerinden doğru bilgileri almak, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini öğrenerek bunlara yönelik grafiksel baskı tasarım ve tanıtım çalışmalarını koordine etmektir.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları belli temel yapı taşlarından oluşur. Logonuzun oluşturduğu ciddiyetinizi gösteren kurumsal kimliğiniz kullanım alanı ve ihtiyacınıza göre; antetli kağıt,  kartvizit, diplomat zarf, torba zarf, kapaklı dosya, cd, cd kabı, duyuru, bülten ve faks taslağı,fatura, irsaliye, not defteri ve kalemi , t-shirt v.b. materyallerden oluşur. En önemli kuralı firmanın kuruluş  felsefesine uygun olmasıdır.  Kurumsal kimliğiniz logonuzun şekli ve renklerine uygun olmalıdır ve yine vektörel çalışılmış olmalıdır.

Kurumsal kimlik çalışması için yapılan işler, Logo Tasarımı, Amblem Tasarımı, Firma Hakkındaki Tanıtım Yazıları, Kurumsal Renkler, Slogan ve Sloganın Logo ile Kullanılması, Antetli Kağıtl, Kartvizit, Fatura, Muhasebesel Evraklar, Kurumsal Zarflar, Diplomat Zarflar, BaşvuruFormları tarzında olan formlar, Müşteri Kartları, Firma Yazılımları, İç Yazışma Belgeleri, Bloknotlar, Billboardlar, İç Yönlendirme Levhaları, Web Sitesi, Mobilya Aksesuar Tasarımları, Elektronik İmzalar, Mail İmzaları, Şikayet Kutusu, Santral  Konuşması, Firma Çalışanlarının İş Bölümü Düzeni, Title Belirlenmesi ve Çalışanların Ünvanlarının seçilmesi,Tanıtım Cdsi, Ürün Cdsi, Bayraklar, Promosyon Ürünleri ve Tanıtıcı Meteryaller , Katalog Tasarımları, Broşür Tasarımları, İnsert Tasarımları, Tabela ve Reklam ve Tanıtım Araçlarınının Tasarımı Gibi…

Çok basit olduğunu düşündüğümüz kurumsal kimlik aslında birçok firmanın ellernde imkan olmasına rağmen tam anlamıyla kurumsal sistemi etkin bir biçimde oluşturamadığını  ve kurumsallaşmayı sağlayamadığını görürüz. Kurumsal Kimlik çalışması zor bir süreç ve sabır gerektirir. Kurumsal Kimlik Tasarım Atölyesi Bölümüde gerçekleştirdiğimiz kurumsal kimlik çalışmalarını göreceksiniz. Yapılan Çalışmalar Hakkında Detaylı Bilgilere Ulaşabilirsiniz.